Rašytojai apie šalis

》Vokietija staiga išnyko. Atrodo taip, tarsi ši milžiniška šalis tiesiog pradingo, ir nors žmonės čia kalba vokiškai ir visur lentelėse užrašyti vokiški sakiniai, jaučiuosi, lyg Vokietija tebūtų nuojauta, didžiulis mechanizmas anapus sienos, mašina, kuri juda ir gamina niekam nereikalingus daiktus.
(Christian Kracht, „Fazerland“)

》Man rodos, Rusija tėra gamtos žaismas, ir viskas!

(Dostojevskis, „Demonai“)

》Šventoji Rusia – šalis medinė, skurdi ir… pavojinga, šalis, kurioje į visuomenės viršūnes iškyla garbės ištroškę dvasios elgetos, o dauguma žmonių gyvena lūšnose.

(Dostojevskis, „Demonai“)

》Taigi pas mane ateina Anglija, ir ką aš jai sakau? Sakau: „Klausyk, mažule, pripažink faktus. Mes esam trečiam tūkstantmetyje ir tavo speneliai nukaro. Krūtis pakelianti liemenėlė – ne sprendimas.“

(Julian Barnes, ‘England, England’)

》Kiekviena šalis yra tarsi konkretus asmenybės tipas. Amerika yra tarsi agresyvus paauglys; Kanada yra tarsi intelektuali, 35-erių moteris. Australija yra tarsi Džekas Nikolsonas. Ji prieina prie tavęs ir garsiai nusijuokia tau į veidą be galo grėsmingai ir patraukiančiai.

(Douglas Adams, anglų komikas bei rašytojas)

》Jei yra tokia viena vieta mūsų žemėje, kur visos kada nors gyvenusių žmonių svajonės nuo pačių ankstyviausių laikų, kuomet žmogus pradėjo svajoti apie egzistenciją, surado namus, tuomet tokia vieta yra Indija!

(Romenas Rolanas)

tmp_4571-india-959643_960_720-808652088

》Ispanijoje mirusieji yra labiau gyvi, nei mirusieji bet kurioje kitoje šalyje.

(Federikas Garsija Lorka)

》…šioje šalyje yra daug derliaus neduodančių alyvmedžių, griuvėsių ir archeologinių liekanų, romėniškų kelių, apleistų miškų ir miestelių, vėjo daužomų medinių langinių, daug restoranų, kur gaminami gardūs tradiciniai patiekalai. Viskas gražu ir statiška: tradicijos, senieji mitai, renta iki gyvos galvos, renta už tam tikrą poziciją visuomenėje.

(Antonio Pascale apie Italiją, „Jausmus lengvinančios aplinkybės“)

 

Reklama

Komentuoti

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s