Asmens tipai: žvaigždžiakaktis ir kietakaktis

Nors savo nedovanotiną polinkį į visa ko suprastinimą į mažesnius vienetus jau pademonstravau straipsnyje apie laukinį ir urvinį žmogų, bet ir vėl linkstu į primityvią asmenybės tipologiją.
Du išraiškingus asmens tipažus, kuriuos pristatau šįsyk nulemia nelabai apčiuopiamas, bet dažnai linksniuojamas reiškinys – sėkmė. Pasak manęs, ne tik arkliai ar karvės kartais kaktoje turi vadinamą žvaigždę, tokią žymę kaktoje dažnai turi ir žmonės. Tik priešingai nei gyvūnai, žmonės su šia žvaigžde nebūtinai gimsta, ji gali būti įgyjama gyvenimo eigoje. Liaudiškai tokie žmonės dažniausiai vadinami laimės kūdikiais, sėkmingais šunsnukiais ar  pabučiuotais fortūnos. Aš tuo tarpu linkstu vadinti juos žvaigždžiakakčiais. Priešingam sūpuoklių gale – sėkminguolio priešybė, kurį turiu priežasčių pavadinti kietakakčiu. Jam priskirtini tokie apibūdinimai kaip nevykėlis, žioplys, nesėkmių maišas ar pan.

Žvaigždžiakaktis

Pirmiausia turiu pažymėti, kad sutikus žvaigždžiakaktį skiriamosios žymės kaktoje išsyk galima ir nepastebėti. Tačiau pakanka 10-15 minučių pakalbėti su juo ir kaktoje ima ryškėti žvaigždės kontūrai. Jeigu tai grynakraujis sėkminguolis, po pusvalandžio žvaigždė jus ims akinti ir jūs jau plaukiosite jo šlovės spinduliuose.
Iš esmės žvaigždžiakaktis – tai žmogus, kuriam paprasčiausiai sekasi. Tačiau čia veikia unikalus variklis (kone amžinasis). Sėkmė veda į pasitikėjimą savimi, o šis vėl į sėkmę.
Visumoje toks žmogus nėra užsigrūdinęs, į pasaulį žiūri šiek tiek naiviai, kadangi viską vertina tik per savo patirtį. Jam stinga empatijos, jis mano, kad yra eilinis žmogus, kad sėkmė tėra natūrali jo gyvenimo terpė. Jam netgi atrodo, kad taip gyvena visi, ir nėra čia ko apsunkinti gyvenimo niūriom mintim.
Žvaigždiakaktis visad atsiduria tinkamu laiku tinkamoje vietoje, jis visad pažįsta tuos, kuriuos pažinoti naudinga, jo gyvenime visad yra alternatyvių kelių, potencialių gerbėjų, klientų, darboviečių. Jei ne A, tai B, jei nepavyks tai, imsis ano, jei paliks mylimas žmogus, atsiras kitas ir t.t. Jis negaišta laiko su prasčiausiais variantais, bet griebia geriausius. Juk jis žvaigždžiakaktis. Saulė šviečia jam, o jis šviečia saulei.

tmp_12754-black-stars-1-1353842410

Kietakaktis

Šis tipas išskirtinių išorinių žymių neturi, tačiau pamačius tikrą kietakaktį supranti, jog jis visas yra viena didelė žymė. Žymė, bylojanti apie nesėkmę, skurdą, kančią, nepelnytą neteisybę. Kietakaktis nevaikšto įsikibęs į parankę sėkmės dievaitei. Iš čia ir jo kieta kakta. Jei priekyje būta sienų, visas jas jam teko pramušti nuosava galva. Negalima teigti, kad jis nežino, kaip atrodo fortūnos šypsena. Ji šypteli jam, tačiau kažkodėl jis retai tą šypsnį sugauna. Čia vėl gimsta uždaras ratas. Nesėkmė > nepasitikėjimas savimi > nesėkmė.
Kietakaktis turi teigiamų savybių: jis gali būti kantresnis, atkaklesnis, labiau užsigrūdinęs, analitiškesnis, mokantis pasitenkinti mažu. Tačiau jam nesvetimos pesimistinės nuotaikos, motyvacijos stoka.

tmp_13739-fairy-tale-1081150_640-1353842410.jpg

Virsmai iš vieno tipo į kitą įmanomi, tačiau gan reti. Tik didelė sėkmė gali kietakakčiui leisti labiau atsipalaiduoti ir tik ilgais įrodinėjimais pavyks žvaigždžiakakčiui nupasakoti kietakaktišką pasaulėvoką.
Gan įdomus yra šių dviejų tipų bendravimas. Būdami iš skirtingų galaktikų jie vienas kito niekada nesupras, tačiau išoriškai jų pokalbis gan sklandus, kadangi jie naudoja tas pačias sąvokas, ir tik kiekvienam asmeniškai jos turi visai kitokią reiškmę. Pavyzdžiui, kietakaktis, paklaustas kaip jam sekasi, atsakys: „Gerai“. Šitas gerai čia reikš, kad jis neserga vėžiu, kad neprarado darbo, kad nesugedo automobilis ir pan. Tuo tarpu žvaigždžių berniukas nusiskundęs, kad sekasi nekaip, gali turėti minty tai, jog nelaimėjo loterijoj, kad nepateko į olimpines žaidynes, kad jam nepaskambino ta ledinė pupytė, kur vakar sutiko bare.

Čia ir sustokime. Liko paskutinė mintis: stereotipai yra pavojingas dalykas. Linkiu juos naudoti tik pažinimo tikslais.

(c) Fabula Saulė, 2017. Visos teisės saugomos. Be autoriaus sutikimo šio turinio naudoti negalima.

Reklama

Komentuoti

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s