Naujos lietuvių autorių knygos II

tmp_25804-2017-01-17 14.40.19421410893.pngŠįsyk didžioji naujų knygų sąrašo knygų dalis – negrožiniai leidiniai. Gal ir gerai, juk užvertus pasaulį vien grožiu, tektų konsultuotis su Dorijanu Grėjumi. O šito verčiau išvengti. Beje, kartais tiesiog sveika šiek tiek išsivalyti nuo fantazijų, ir paskaityti apie realybę, kurioje vis vien visada yra kruopelė kūrybos.

》Istorikas Tomas Baranauskas ir archeologas Gintautas Zabiela sulipdė knygą apie žinomą viduramžių mūšį –  „Saulės mūšio pėdsakų paieškos“. Knyga skirta apibendrinti neseniai vykdytam Lietuvos archeologijos draugijos tyrimui. Knygoje keliama nauja hipotezė apie įvykusio mūšio vietą.

》Ernestas Kuckailis papildė knygų apie partizanus kolekciją – pristatė istorinę apybraižą „Tylūs žingsniai per samanas“. Pasakojimą autirius kūrė remdamasis savo senelio biografija.

Leidykla: Vox altera.

》Vytautas V. Česnulis, istorikas bei žurnalistas, parašė knygą apie kaimą gražiu Girežerio vardu, kurią pavadino „Tarp ežerų ir girių. Girežerio kaimo istorija“. Knyga apie Varėnos rajone esantį kaimą supažindina skaitytoją su kaimo istorija, šiek tiek liečia šiandieną.

Leidykla: Voruta.

》 Sausio 12 d. savo knygą „Kazimieras Stabrauskas – M. K. Čiurlionio mokytojas“ viešumai pristatė menotyrininkė Vilma Kilinskienė. Leidiniu siekiama supažindinti skaitytojus su K. Stabrausko (Kazimierz Stabrowski) kūryba bei asmenybe. Gal kiek glumina knygos pavadinimas. Atrodo, tarsi pagrindinis dailininko nuopelnas tas, kad jis kurį laika buvo Čiurliono mokytoju. Na bet tebūnie, svarbu, kad pasirodo įdomesnių leidinių.

》Saulius Šaltenis, kurio lietuviškos literatūros mėgėjams pristatyti nė nereikia, išleido knygą pavadinimu „Basas ir laimingas“. Aktoriaus Petro Steponavičius paskatintas rašytojas parašė kūrinį apie Šv. Brunoną.

Leidykla: Tyto alba.

》Savo kūryba lepinanti ne tik suaugėlius bet ir paauglius rašytoja Renata Šerelytė pristatė romaną jaunam skaitytojui – „Žvaigždžių medžiaga“. Literatūros tyrėja Asta Gustaitienė apie knygą:

Knyga parašyta paaugliams patraukliu stiliumi, joje vyrauja dialoginis pasakojimas, veiksmas labai greitai vystomas. Nejučia į pasakojimą įkomponuojamos žinios apie grybus, žvaigždes, Neptūną ir ledinius Plutono ašigalius, augalų skleidžiamus virpesius. Be detektyvinės istorijos, apysakoje nemažai paauglius patraukiančių paslaptingų kodų, mistinių detalių, mįslių…

Leidykla: Alma littera.

(c) Fabula Saulė, 2017. Visos teisės saugomos. Be autoriaus sutikimo šio turinio naudoti negalima.

Reklama

Komentuoti

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s