Apie Jenny Diski, apie „Atogrąžų mišką“

Jenny Diski

Jenny Diski (1947 – 2016) žydų kilmės anglų rašytoja, mokytoja, knygų apžvalgininkė bei publicistė. Ankstyvuose kūriniuose dominuoja depresijos, sadomazochizmo, beprotybės temos. Rašytoja nevengė ironijos, jos kūryba priskiriama magiškajam realizmui, dažnai apibūdinama kaip postpostmoderni. J. Diski parašė nemažai negrožinių kūrinių, kuriuose atskleidė savo asmeninio gyvenimo detales („Šešiasdešimtieji“, „Pačiūžomis į Antarktidą“), aptarė žmogaus ir naminio gyvūno santykį („Tai, ko nežinau apie gyvūnus“), rašė apie mirtį (‘In Gratitude’). Rašytoja yra išreiškusi mintį, jog rašyti vis naują kūrinį ją skatino jausmas, kad paskutinysis kūrinys buvo niekam tikęs. Deja, kiek žinau, į lietuvių kalbą autorės knygų išversta nėra.

„Atogrąžų miškas“ (‘Rainforest’)

tmp_2582-free-green-leaves-vector-pack-11170194830Tai pasakojimas apie akademinio pasaulio atstovę Mo, kuri trokšta stabilaus, prasmingo gyvenimo bei siekia parodyti žmonijai, jog svarbu išsaugoti gamtos resursus. Tačiau realybėje ji susiduria su žmonių godumu, destrukcija. Taip pat sutinka žmogų, kuris laikosi kardinaliai priešingo požiūrio. Jam gamtos naikinimas atrodo natūralus ir jis jos pastangas laiko bergždžiomis. Nors istorijos siužetas iš dalies vyksta Borneo džiunglėse, knygą autorė parašė remdamasi vien vadovėlinėmis žiniomis apie džiungles, kadangi dėl vorų baimės nenorėjo ten vykti.

„Atogrąžų miškas“ pirmoji mano pažintis su Diski kūryba. Pamilau. Platus akiratis, skvarbi psichologinė analizė, originalūs požiūrio taškai, mieli veikėjai, įdomios temos (seksualumas, ekologija, gyvenimo prasmė). Komplimentas ir ‘Penguin Books’ serijos knygos viršeliui (autorius – Graham Rawle). Sėdžiu ir svajoju apie pažintį su kitais Diski kūriniais.

Autorės tinklaraštis: jennydiski.wordpress.com
Oficiali Jenny Diski svetainė: jennydiski.co.uk

(c) Fabula Saulė, 2016. Visos teisės saugomos. Be autoriaus sutikimo šio turinio naudoti negalima.

Reklama

Komentuoti

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s