Naujos lietuvių autorių knygos

tmp_10394-tmp_6188-Drawing1750526607-1090978568.png

Pastebėjusi įrašo apie naujai išleistas lietuvių autorių knygas populiarumą juntu lyg ir pareigą informuoti apie kitas naujas Lietuvos rašytojų knygas. Džiugu, kad skaitote lietuvišką žodį, domitės naujienomis. Pateiktame knygų sąraše neieškokite sąmokslo, leidyklos už reklamą nemokėjo, rašytojų nepažįstu, eiliškumas atsitiktinis. Yra tik vienas tendencingumas – neįtraukiau visiškai beprasmėmis išrodančių knygų.

》Filosofas bei publicistas Arvydas Juozaitis pristatė knygą „Kuršių nerija kaip sąžinė“, kurios kūrime dalyvavo visa Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija. Kūrinio paskirtis – pristatyti Kuršių nerijos išskirtinumą. Knyga išleista ir anglų kalba.

》Meno kritikė Monika Krikštopaitytė išleido knygą vaikams pavadinimu „Kultūringa pelė Stasė“. Knygos siužetan autorė įpynė šiuolaikinį meną. Knygos dailininkė – Dalia Karpavičiūtė.

Leidėjas: Modernaus meno centras

》Visad įdomu ir baltai pavydu stebėti, kaip mano kartos atstovai kažką nuveikia, kol aš guliu ant sofos. Dėmesį ir baltą pavydą šįsyk sužadino Ernesto Noreikos eilėraščių rinkinys „Andalūzijos šuo“.  Knyga, primarginta Artūro Rožkovo iliustracijomis, šviežia ir kvepianti dažais jau laukia skaitytojų, o štai ką apie rinkinį sako knygos redaktorius:

Vienas geriausių jaunesniosios kartos poetų šia knyga įtikinamai įrodo, kad puiki poezija Lietuvoje teberašoma. Salvadoro Dali degančią žirafą čia pakeitęs degantis šuo, kas reikštų, jog siurrealizmą (kurio knygoje šiek tiek esama) keičia egzistencinė problematika. Tai ir yra pagrindinė poezijos tema ir pagrindinis poeto kelias, tačiau – tuo sunkiau juo einančiam. Autorius savo knygos kelią nueina garbingai. Drąsios ir kartais drastiškos metaforos, nebijojimas atskleisti savus kompleksus bei silpnybes, meistriškas sakinio valdymas ir sugebėjimas įžiebti tekstą tuo, kas, atrodytų, tėra kasdienybės dulkės. Ši knyga mūsų poezijos kontekstui buvo labai reikalinga.

Kęstutis Navakas

Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

》Nereikia baidytis pilko ir šalto istoriko bei rašytojo Alfonso Eidinto istorinės karinės apybraižos „Pūga prie Mėmelio: atvadavimo saga“ viršelio. Realybė ne visad marga ir šilta. Dar neskaičiau, bet spėju, kad būtent apie tai ši saga, pasakojanti 1923-iųjų Klaipėdos sukilimo istoriją.

Leidėjas: Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras

》Žiniasklaidoje apie tai triūbijama daug, bet turbūt teks ir man paminėti. Išėjo ketvirtoji Kristinos Sabaliauskaitės istorinių romanų ciklo „Silva rerum“ dalis. Knygos siužetas vyksta XVIII a. antrojoje pusėje Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. O štai kokie skaitytojų lūkesčiai dėl naujos dalies:

Labai laukiu naujos knygos. Pirma buvo puiki, antra silpnesnė, trečia buvo labai gero lygio 🙂 kokia bus ketvirta – pamatysim.

Mindaugas Raguotis

Leidėjas: Baltos lankos

》Įdomu įsistoti į kito žmogaus batus, pamatyti pasaulį jo akimis. Tokią galimybę pasiūlė knygos „Pragaro ambulatorija: dienos ir naktys Skubios pagalbos skyriuje“ autorius Andrius Černauskas. Knyga –  tai skubiosios medicinos pagalbos skyriaus kasdienių istorijų rinkinys. Kūrinys išsivystė iš tinklaraščio, tad nenuostabu, kad knygos pristatymo dieną blogas užlūžo. Knygos autorių galima pasveikinti už drąsą, juk akivaizdu, kad iš nuolatinių bambeklių susilauks kritikos dėl gydytojo etikos, kurios, tikiu, jis nesulaužė. Jei nesitiki, paties autoriaus komentaras:

Kas atsivers knygą – prašau iškart kokiu nors būdu įsijunkite humoro jausmą, jo suvokimą, pamirškite arogancijas, įsižeidinėjimus, pyktį. Už daugelio situacijų, reiškinių, atvejų kandaus perteikimo, patraukimo per dantį vistiek visuomet stovėjo empatija ir noras padėti pacientui.

Andrius Černauskas

Leidykla: Tyto alba

(c) Fabula Saulė, 2016. Visos teisės saugomos. Be autoriaus sutikimo šio turinio naudoti negalima.

Reklama

Komentuoti

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s