Rašyk.lt – kuriančiųjų bei literatūra besidominčiųjų salionas

Visų pirma puolu teisintis dėl antraštės. Taip. Salionas. Ir nieko įžeidžiančio čia nematau. Tai tik liaudiškas svetainės pavadinimas. Jei būčiau parašius salūnas, gal būtų kiek ir per drąsu, bet kadangi kalba eina apie rašyk.lt, net ir šis žodis visai limpa.
Rašyk.lt tai daugiafunkcė internetinė erdvė, kurios pagrindinis variklis yra jos vartotojai-kūrėjai, publikuojantys savo kūrybą. Be narių kūrybos čia rasite knygų recenzijų, skaitinių (skiltis Tekstai), gausybę straipsnių, rašytojų biografijų, naujienų etc. Svetainė egzistuoja jau penkiolika metų. Per visą gyvavimo laikotarpį rašyk bendruomenė susikristalizavo į savitą reiškinį. Dažnai ši bendruomenė net pačių narių vertinama prieštaringai. Stebėdama ją daugelį metų ir pati pastebėjau tam tikrus dėsnius, reiškinius. Negalėčiau pasakyti, kad svetainėje tvyrotų draugiška ir šilta atmosfera. Galbūt dalis negatyvizmo plaukia iš kūrybos kritikos: kūrybos analizavimas sureikšminamas, komentarai priimami asmeniškai, pan. Kaip ten bebūtų, bet svetainėje visad vyko ir tebevyksta kūrybiniai procesai, ne kartą čia skaičiau labai gerų kūrinių, sutikau įdomių žmonių. Kažkada būtent čia savuosius publikavo šiandien žinomi kūrėjai bei rašytojai.
Turbūt nedaugelis jaunosios kartos internautų žino, jog rašyk.lt savu laiku išgyveno tikrą aukso amžių. Svetainėje nuolat būdavo nemažas skaičius naršančiųjų, į dieną pasirodydavo kelios dešimtys naujų kūrinių, svetainė pelnė net kelis apdovanojimus (kaip geriausia Lietuvos jaunimo organizacijų internetinė svetainė, kaip geriausio el. turinio projektas ir pan.). Taip pat savu laiku rašykai galėjo didžiuotis unikaliu renginiu, vadinamu „Paraštėmis“. Žodžiu, veiksmo čia tikrai netrūko, svetainė buvo gyvybinga ir perspektyvi. Tik paskutiniuoju metu ji kiek išsikvėpė, bet vis dar egzistuoja. Ir puiku, linkiu ilgiausių jai metų. Vien dėl to, kad tai viena iš nedaugelio likusių svetainių, kurių pagrindinė funkcija ne vartojimas, o kūryba.

tmp_3508-2016-11-07-11-07-30-1178900367

(c) Fabula Saulė, 2016. Visos teisės saugomos. Be autoriaus sutikimo šio turinio naudoti negalima.

Reklama

Komentuoti

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s