Penkios priežastys kodėl verta apsilankyti bei penki objektai kuriuos verta pamatyti Lietuvoje

Žmonės keliauja į Lietuvą, randa čia ką pažiūrėti ir kartais net stebisi, kad tokia įdomi ir graži šalis yra nepelnytai ignoruojama keliautojų. Turistų srautas į Lietuvą nėra didelis, tačiau retas kuris gailisi čia atvykęs. Pamėginsiu pateikti penkias priežastis, dėl kurių verta keliauti į Lietuvą, bei penkis objektus, kuriuos derėtų pamatyti čia atvykus. Šis 5+5 sąrašas subjektyvus, paremtas mano asmenine nuomone, tad vertėtų nepamiršti, kad yra ir daugiau priežasčių bei lankytinų objektų, bet tam, kas Lietuvoje dar nebuvo, šis dešimtukas kaip tik.

Taigi 5 priežastys, dėl kurių verta aplankyti Lietuvą:

1) Lietuva yra geografinis Europos žemyno centras. Už 25 km į šiaurę nuo Vilniaus, tarp Purnuškių ir Bernotų kaimų galima aplankyti akmenį, žymintį Europos centrą. Tai nėra kažkoks pompastiškas turistams skirtas objektas ir nors po tikslesnių apskaičiavimų paaiškėjo, kad centras yra šiek tiek kitoje vietoje, visgi verta ten nuvykti, kad galėtum sušukti sau „Štai, aš stoviu pačiam Europos centre!“

2) Lietuva yra lengvai pasiekiama. Norėdami atvykti į Lietuvą nesusidursite su didelėmis problemomis, ji nėra apsupta neperžiangiamų  kalnų ar pasislėpusi toli vandenyne. Į Lietuvą lengva atkeliauti tiek automobiliu, tiek traukiniu, tiek atskristi lėktuvu. Į Lietuvą galima netgi atvykti keltu (iš Vokietijos, Švedijos, Anglijos, Prancūzijos, Olandijos, Danijos, Norvegijos).

3) Lietuvoje susikalbėsite angliškai. Labai didelė Lietuvos gyventojų dalis (ypač jaunoji karta) neblogai kalba angliškai, todėl atvykę į šią šalį neturėtumėte pasijusti izoliuoti ar pasimetę. Daugelyje turistų lankomų vietų rasite informaciją anglų kalba, angliškai kalba kavinių bei viešbučių darbuotojai.

4) Keliavimas bei atostogavimas Lietuvoje pakankamai pigus. Lyginant su kitomis Europos valstybėmis paslaugų ir prekių kainos pakankamai nedidelės, todėl atostogos Lietuvoje neturėtų paploninti jūsų piniginės. Žinoma, jei atostogoms rinksitės populiariausias vietas, mokėsite brangiau, tačiau visada rasite pigesnių varijantų.  Be to Lietuvoje pakankamai pigūs degalai, nėra jokių kelių mokesčių lengviesiems automobiliams.

5) Keliauti į Lietuvą – originalu. Kol jūsų pažįstami renkasi atostogas Italijoje, Turkijoje ar Tailande, jūs galite drąsiai ryžtis originaliam žingsniui – keliauti į Lietuvą. Galbūt papasakojęs tokią idėją savo draugams sulauksite nustebimo ar net klausimo „O kur toji Lietuva?“, bet vienaip ar kitaip neorginalumu jūsų niekas neapkaltins.

Jeigu argumentai įtikino ir tvirtai apsisprendėte vykti į Lietuvą, pateikiu penkis objektus, kuriuos verta aplankyti čia atvykus. Tai nėra patys populiariausi objektai Lietuvoje, tačiau man asmeniškai įdomiausi:

1) Rumšiškių liaudies buities muziejus. Tai muziejus po atviru dangumi Rumšiškėse, Kauno marių pakrantėje. Muziejus atspindi XVIII–XX a. gyvenimą Lietuvos kaime ir miesteliuose. Muziejus suskirstytas į etnografinius sektorius. Muziejus apima 195 ha ir turi net 91420 eksponatų.

2) Pilys ir dvarai. Lietuvoje yra išlikę daug pilių ir dvarų. Neskaitant populiariausių pilių (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Trakų) vertėtų aplankyti ir mažiau žinomas, bet ne mažiau gražias pilis, pavyzdžiui Panemunės ar Biržų. Ne mažesnį įspūdį paliks ir dvarai – Užutrakio, Pakruojo, Taujėnų bei kiti.

3) Kūlgrinda. Kūlgrinda – tai slaptas, ežere ar pelkėje esantis akmenimis grįstas kelias po vandeniu. Senovėje lietuviai kūlgrindos dėka slėpdavosi nuo priešų. Kūlgrindų Lietuvoje yra ne viena, o realią galimybę pasivaikščioti tokiu taku turėsite Varnių regioniniame parke.

4) Kuršių nerija. Tai pusiasalis skiriantis Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Unikalus gamtos stebuklas džiuginantis akį smėlio kopomis bei gražiais miškais. Pusiasalyje įsikūrusios  viena už kitą žavesnės nedidelės gyvenvietės – Juodkrantė, Pervalka, Preila, Nida.

5) Medžių lajų takas Anykščiuose. Anykščių regioniniame parke esantis apžvalginis statinys vilioja ne tik užkilti į 35 metrų aukščio apžvalgos bokštą, iš kurio matyti kerinti panorama, bet ir pasigrožėti ahrchitektūriškai įdomiu statiniu. Džiugu tai, kad apsilankymas nemokamas.

tmp_12446-Anykščiai__lajų_takas.JPG340722489.jpeg

(c) Fabula Saulė, 2016. Visos teisės saugomos. Be autoriaus sutikimo šio turinio naudoti negalima.
Fotografijoje – medžių lajų takas Anykščiuose.

English version

Reklama

Komentuoti

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s