Menstruacinė taurelė: kas naujo, kas blogo

Kam šis moters higienos reikmuo vis dar skamba kaip koks mutabor, galiu rekomenduoti susipažinti. Na o kam tai ne naujiena, raportuoju menstruacinės taurelės naujienas. Pirma: jau sukurta išmanioji menstruacinė taurelė. Pagrindinė jos idėja – informuoti apie taurelės prisipildymą. Tai turėtų padėti apsisaugoti nuo nepageidautino prabėgimo. Taip pat išmanusis prietaisas seka ir kitus menstruacinio skysčio duomenis, kurių dėka galima įtarti gimdos fibromą ar įgimtą kiaušidžių defektą. Nereikia išsigąsti, kad nusitechnologinom į pievas ir nereikia įsivaizduoti griozdiško laidais ir antenom apraizgyto įrenginio  – viskas valdoma bluetooth ryšiu, taurelė nepraradusi savo pirmykštės formos.
Antroji naujiena gal kiek paprastesnė, bet praktiška ir įdomi – sukurta kompaktiška susilankstanti menstruacinė taurelė.
Tai tiek naujo. O kas blogo? Dažniausiai menstruacinė taurelė pristatoma kaip jokių pašalinių poveikių sveikatai neturinti priemonė, tačiau vis pasirodo informacijos, jog šiokių tokių grėsmių vis dėlto yra. Vienas tyrimas parodė, jog menstruacinę taurelę naudojančios moterys dažniau skundžiasi vaginos sudirgimu. Yra teigiančių, kad menstruacinės taurelės naudojimas gali sukelti toksinio šoko sindromą, nors paprastai teigiama priešingai. Žinoma, tai tik pavieniai tyrimai bei nuomonės, tačiau vertėtų pasigilinti kaip yra iš tikrųjų. Kad ir kaip bebūtų manau, kad menstruacinė taurelė – tobuliausia moters higienos priemonė, o rinktis išmanią ar tradicinę visai nesvarbu, svarbiausia, kad pačios būtume išmanios.

(c) Fabula Saulė, 2016.
Visos teisės saugomos. Be autoriaus sutikimo šio turinio naudoti negalima.

Reklama

Komentuoti

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s