„Būsiu namie iškart po Kalėdų: pasakojimai iš keturių metų kelionės aplink pasaulį dviračiu“

Įsivaizduokit seną kelmą. Statišką, nuobodų. Giliai suleidusį savo šaknis į po juo esančią žemę, nors jau seniai nebevyksta siurbimo procesas. Ir įsivaizduokit paukštį, drugelį, musę, uodą, nesvarbu. Įsivaizduokit skraidantį dinamišką padarą, kuris staigiai pralekia kelmui pro nosį. Susitikimas su tuo nepaslankiu griozdu jam tėra tik viena akimirka jo įspūdžių kupinoj dienoj.
Taip jau gavosi, kad aš esu tasai kelmas, o Matthew Blake’as, apkeliavęs dviračiu aplink pasaulį ir parašęs apie tai knygą, yra tasai skraidantis objektas. Todėl natūralu, kad knygą ‘I’ll Be Home Just After Christmas: Stories From Four Years Around The World On A Bicycle’ mano surambėjęs protas suvalgė godžiai.
Šiais laikais apleliauti pasaulį nebėra taip jau originalu ir didesnio dėmesio susilaukia nebent labai charizmatiška keliautojai, klounai ar šiaip kokie originalai, sugalvoję keliauti po pasaulį su šaldytuvu. Nors Matthew su savim nesivežė klouno nosies ir jį būtų galima apibūdinti kaip eilinį paprastą žmogelį, vis dėlto mintimis sekti tą taškelį, judantį aplink pasaulį, įdomu. Įdomu ir dėl to, kad Blake’as savo pasakojimui nepagailėjo itin intymių detalių ir apskritai nesilaikė vien „kur buvau, ką mačiau“ stiliaus, mėgino analizuoti pats save konkrečiose situacijose. Knyga nesukuria iliuzijos, kad kelionė aplink pasaulį – tai puikus nuotykis ir daug gražių fotografijų. Kartu tai nuobodulys, įkyrūs žmonės, nuovargis.

After I’d pushed my frozen feet into my frozen shoes and it had taken an hour and a half to get the tent down, the cold finally got the better of me when, back by the side of the road, I tried to boil a cup of tea only to find both my cigarette lighters refusing to work. The rational response would have been to get on the bike and carry on to somewhere warm. Instead I was far more primal; I smashed the cigarette lighter into tiny little pieces and then stood in the middle of the road, shouting at the top of my voice to the desert mountains:
“I WANT MY FUCKING MUMMY.“

Matthew akcentuoja, kad jis nepadarė nieko ypatingo, jo manymu kiekvienas galėtų apkeliauti aplink pasaulį. Taip, lengva kalbėti, bet imk ir išrauk save su visom šaknim…

(c) Fabula Saulė, 2016.
Visos teisės saugomos. Be autoriaus sutikimo šio turinio naudoti negalima.

English version

Reklama

Komentuoti

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s